تایر تابستانی یا تایر تمام فصل …!!!

بدون دیدگاه

اگر مانند یک راننده معمولی هستید، ممکن است تفاوت واقعی بین لاستیک های تابستانی و تمام فصل را ندانید. هر دو برای انجام عملکردهای خاص طراحی شده اند و می توانند تجربه رانندگی شما را از نظر عملکرد، هندلینگ و ایمنی متفاوت تحت تاثیر قرار دهند.

این راهنما به شما کمک می کند تا بفهمید کدام نوع لاستیک برای وسیله نقلیه شما در فصول مختلف سال، عادات رانندگی شما و آب و هوای مختلف مناسب است.

 

لاستیک های تابستانی چیست و چه زمانی به آنها نیاز دارید؟

لاستیک‌هایی که برای تابستان طراحی شده‌اند، دارای ترکیب لاستیکی خاصی هستند که برای چسبندگی عالی در جاده‌های خیس و خشک – در دماهای گرم‌تر ساخته شده است. این لاستیک ها معمولاً حتی در بزرگراه ها بی صدا هستند. آنها برای به حداکثر رساندن تماس با جاده ساخته شده اند، که به رانندگان کنترل، پایداری و قابلیت ترمز بیشتری در هنگام خشک و گرم بودن جاده ها یا جاده های مرطوب در طول باران های تابستانی می دهد. آنها کانال های گسترده ای دارند که آب را به سرعت از لاستیک دور می کند و همچنین به خنک نگه داشتن لاستیک در گرم ترین روزهای تابستان کمک می کند.

از آنجایی که این لاستیک ها برای فصول گرم طراحی شده اند، برای شرایط رانندگی زمستانی مناسب نیستند و این موارد شامل رانندگی در برف، یخ، برف و لجن – و همچنین در دمای زیر 45 درجه فارنهایت (7 درجه سانتیگراد) می شود.

پلاستیک موجود در لاستیک‌های تابستانی طوری ساخته نشده است که در دماهای سردتر انعطاف‌پذیر بماند و رانندگی با لاستیک‌های تابستانی به یک خطر بالقوه ایمنی در فصول سرد سال تبدیل می‌شود.

لاستیک های تمام فصل چیست؟ آیا آنها جایگزین خوبی برای لاستیک های تابستانی هستند؟

لاستیک های تمام فصل به گونه ای ساخته شده اند که سطح عملکردی را در هر شرایط آب و هوایی ارائه می دهند. ما معمولاً لاستیک های تمام فصل را به افرادی که در آب و هوایی که هم زمستان و هم تابستان نسبتاً معتدل است ، زندگی می کنند توصیه می کنیم .

یک لاستیک تمام فصل هر آنچه را که از نظر عملکرد نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهد – تا زمانی که دما بسیار گرم یا بسیار سرد نباشد. آنها یک تایر همه کاره هستند و با نیازهای بسیاری از رانندگان و شرایطی که در آن رانندگی می کنند مطابقت دارند. لاستیک های تمام فصل معمولاً بیشتر از لاستیک های تابستانی دوام می آورند و نیاز به تعویض مکرر لاستیک را با فرا رسیدن فصل کاهش می دهند. با این حال، باید در نظر داشته باشید که تایرهای تمام فصل به خوبی تایرهای تابستانی در گرمای شدید هندلینگ خوبی ندارند. اگر تابستان های شدیدی را تجربه می کنید، ممکن است بخواهید روی تایرهای تخصصی تری سرمایه گذاری کنید.

  Summer Tires All-Season Tires
Structure Less tread depth, wide tread blocks Moderate tread depth, more defined tread blocks
Optimal Temperature Above 45 degrees F 30 degrees F and above
Rubber Compound Hard rubber compounds that soften in heat Moderate rubber compounds engineered for long life & varying temperatures
Grooves Wide circumferential Moderate, often combined with siping
Traction Strong, responsive grip Solid, stable grip in varying seasons
Tread Life About 25K miles About 60K miles
Best Suited For High-performance vehicles Passenger cars & CUVs

 

بنابراین، واقعاً تفاوت بین تایرهای تابستانی و تایرهای تمام فصل چیست؟

تفاوت بزرگ در ترکیبات آج است. لاستیک‌های تابستانی از ترکیبی از لاستیک، سیلیس و پلیمرهایی ساخته می‌شوند که برای تحمل گرمای زیاد طراحی شده‌اند. این ترکیبات برای انعطاف پذیر ماندن و ایجاد کشش در دمای انجماد مانند تایرهای تمام فصل طراحی نشده اند.

 تفاوت مهم دیگر زمانی است که به عمق آج نگاه می کنید. خواهید دید که لاستیک های تابستانی عمق آج کمتری دارند و الگوهای آج برای کشش و مقاومت غلتشی کم بهینه شده اند. همچنین متوجه شیارهای محیطی وسیع برای تخلیه سریع آب برای مقاومت در برابر برنامه ریزی آبی خواهید شد.

طراحی آج معمولاً بزرگ‌تر و پیوسته‌تر است – و لاستیک‌ها معمولاً با دیواره‌های جانبی انعطاف‌پذیر برای تماس بیشتر با جاده ساخته می‌شوند.

 فقدان طراحی برای گرفتن برف، آنها را برای شرایط برفی/یخبندان نامناسب می کند، و ترکیبات لاستیکی موجود در تایرهای تابستانی در دمای انجماد سخت می شود. از طرف دیگر لاستیک های تمام فصل دارای آج های عمیق تری هستند که امکان تخلیه رطوبت نسبتاً خوب و چسبندگی روی سطوح مختلف را فراهم می کند. آنها برای ایجاد کشش خوب در زمستان و تابستان طراحی شده اند. اکثر لاستیک‌های تمام فصل می‌توانند دمای بسیار سرد را تحمل کنند – اما دمای بسیار گرم را به خوبی تایر تابستانی تحمل نمی کند.

و البته در این شکی نیست که لاستیک های تمام فصل اغلب گزینه ساده تری برای انتخاب هستند، زیرا می توان از آنها در تمام طول سال استفاده کرد، اما در کنترل دما و شرایط تابستان چندان تخصصی نیستند.

در مقاله آینده به معرفی تایرهای مناسب برای فصول مختلف از برندهای آشنا می پردازیم .

طوس تایر با ارایه انواع تایرهای صنعتی و راهسازی، ماشین آلات حمل و نقل، آتش نشانی، آمبولانس و کشاورزی با تضمین مناسب ترین قیمت و ضمانت اصل بودن محصولات در جهت رفع نیاز صنایع مختلف و پیمانکاران عزیز اقدام به ارایه لاستیک های مصرفی نموده است.
با ما در ارتباط باشید:
دفتر مشهد :

05138533568 – 05138599845 – 05138543583

نوشته‌های پیشین
چرا تایرهای خودروهای الکتریکی با تایرهای معمولی تفاوت دارند؟
نوشته‌ی بعدی
معرفی برند های تایر های تابستانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پنج × 4 =

فهرست